Linux’ta minion Eklenti Yöneticisi’ni Çalıştırmak !

Merhaba arkadaşlar birliyorsunuz ki steam, linuxu destekleyen ve birçok şekilde linux üzerine projeleri olan bir platform. ! sene önce denebilecek bir zamanda steam play ‘ı çıkarttılar. Bu ne derseniz proton adlı emülatörle windows üzerine çıkarılmış oyunları çalıştırmayı yarar. Hem de tek bir tıkla çalışılabiliyor.

Daha fazla uzatmadan The elder scroll online üzerinden eklentileri tek tek manuel şekilde yüklememek adına geliştirilmiş bir uygulamadır minion . Peki bu uygulamayı nasıl çalıştıracağız derseniz şöyle anlatmaya başlayayım.

Java olan versiyonunu indirmeliyiz. Java versiyonu olarak bilgisayarımızda java 8 yüklü olmalı. Yüklü ise hiçbir hata almadan dosyamızın bulunduğu yerde ‘java -jar Minion-jfx.jar’ komutu ile uygulamamızı açabiliriz.

Açtıktan sonra güncelleme Yaparak minionu açın sonradan gelen güncellemeyi yapmanıza gerek yok. Sonra büyük ihtimal sistemin kurulu olan diske kurmadığınızdan eklenti klasörü bulamayacak. Eklentilerin yükleneceği klasörü bulup o yeri seçmemiz lazım. Şöyle benim bilgisayardan dosyanın nerede olduğunu göstereceğim.

/mnt/Harici-diskim/SteamLibrary/steamapps/compatdata/306130/pfx/drive_c/users/steamuser/My

Documents(Belgelerim)/Elder Scrolls Online/live/AddOns(Eklenti Klasörü)/

Steamlibrary klasöründe oyunlara gider gibi gideceğiz ama compatdata yani oyun verilerin olduğu klasöre gireceğiz. Burada numara şeklinde olan klasörler olacak her yüklediğimiz oyun için 306130 büyük ihtimalle aynı klasör olacaktır sizinde eso klasörü, Sonra pdx klasörü içerisinde windowsdaki c diskine girer gibi drive_c klasörüne gireceğiz. Sonrasında kullanıcılar klasöründen steam kullanıcısına tıklayıp my documents in içerisine girerek eso klasörünü göreceğiz içerisine girip live’nin içerisinde Eklenti klasörünü bulacağız.

Bu bilgisayarımıza uygun olan yolu minion içerisinde options un içerinde belirleyerek uygulamayı tekrar başlatmamız gerek. Sonrasında önceden eklediğimiz bir eklentileri de göreceğiz. Yoksa da eklentilerimizi ekleyebiliriz. Findmore ye girerek eklentilerimizi ekleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: